This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

ارائه راهکارهای امنیتی

 مقوله حفظ محرمانگی از چالش های مطرح در سطوح مختلف بوده و حرکت به سوی ساختاری امن و دور از دسترس نفوذگران، که شامل افراد مورد اعتماد، رقبا و هکرها می باشد را بیش از پیش مطرح گردیده است.

 امروزه توجه اغلب سازمان‌ها و بنگاه‌هاي اقتصادي، معطوف به شبکه محلي و رايانه‌هاي شخصي متصل به آن مي‌باشد. گرچه شبکه‌هاي ارتباطي مي‌توانند اشکال مختلفي به خود بگيرند و تعدد و تنوع آنها هم روز به روز بيشتر مي‌شود، اما استفاده از اين شبکه‌ها بدون توجه به مقوله امنيت ارتباطي، سلب اعتماد همگاني از فناوري اطلاعات را در پي خواهد داشت که خسارت ناشي از اين بي‌اعتمادي، براي سازمان‌ها بسيار قابل توجه خواهد بود.

 

 

 

اگر امنيت شبکه برقرار نگردد، مزيت‌هاي فراوان آن نيز به خوبي حاصل نخواهد شد و پول و تجارت الکترونيکي، اطلاعات شخصي، اطلاعات عمومي و نشريات الکترونيکي، همگي در معرض دستکاري و سوء استفاده‌هاي مادي و معنوي قرار خواهند گرفت. همچنين دستکاري اطلاعات، به نوعي مختل ساختن امنيت ملي و تهاجم عليه دولت‌ها و تهديدي ملي محسوب مي‌شود. هم‌اينک که بانک‌ها و بسياري از نهادها و دستگاه‌هاي ديگر از طريق شبکه به فعاليت مي‌پردازند، جلوگيري از نفوذ عوامل مخرب در شبکه بصورت مسئله‌اي استراتژيک در‌آمده است که نپرداختن به آن باعث ايجاد خساراتي جبران‌ناپذير خواهد شد.

 

با نگاهی به آمار منتشر شده و وضعیت فعلی پیشرفت IT، وجود مراکزی مستقل برای تأمین امنیت فضای تبادل اطلاعات امری حیاتی و ضروری به نظر می رسد. اکثر سازمان ها دریافته‌اند که یک راهکار امنیتی واحد برای تأمین امنیت سیستم ها وجود ندارد بلکه باید از استراتژی امنیتی چند لایه بهره گرفت. یکی از لایه هایی که بیشتر سازمان ها در استراتژی امنیتی خود در نظر می گیرند، ایجاد یک تیم برای پاسخگویی به رویدادهای امنیتی کامپیوتر است که اختصاراً CSIRT نامیده می شود. البته این تیم نام های دیگری مانند تیم پاسخگویی به فوریت های کامپیوتری ( CERT ) نیز دارد اما کارکرد مشابهی دارند. واژه CERT که مخفف Computer Emergency Response Teams می باشد با هدف ایجاد امکان و مجموعه ای برای کمک رسانی و مشاوره مناسب به افرادی که در استفاده از رایانه دچار مشکل شده اند تعیین شده است و در این رابطه سازمانی نیز طراحی و متمرکز می باشد.

 

 

CSIRT یک سازمان خدماتی است که مسئول دریافت، مرور و پاسخگویی به گزارشات ارسالی و فعالیتهای مربوط به مشکلات و رویدادهای کامپیوتری است. خدمات این سازمان معمولاً برای محدوده مشخص تعریف می شود که می تواند یک شرکت، اداره دولتی، سازمان آموزشی یا یک منطقه یا کشور باشد.

گروه پاسخگویی به حوادث کامپیوتری بخشی از استراتژی کلی سازمان در جهت تأمین امنیت و حافظت از سازمان است و شامل رویه‌‌های برای ایجاد:

  • ارتباط و اخطار
  • آنالیز و پاسخگویی
  • همکاری و هماهنگی
  • نگهداری و پیگیری اطلاعات بایگانی شده می‌باشد.

 

با توجه به مخاطرات و تهدیدات و نیاز اساسی کشور در زمینه راهکارها و خدمات امنیت سایبری، گروه  فناوری اطلاعات پیشگامان شبکه گستر ایرانیان با تکیه بر نیروهای مستعد بومی و انتقال تجربه، دانش بین المللی و آخرین فناوری های روز دنیا در حوزه امنیت اطلاعات، اقدام به اطلاع رسانی هشدارهای امنیتی وپیگیری رخدادهای امنیتی شرکت ها ، ادارات و سازمان ها نموده است و با عنایت پروردگار و تلاش نیروهای مستعد و جوان خود موفق به انجام پروژه های موفق متعددی در این زمینه گردیده است.

جهت پیگیری ، بررسی و اقدامات مورد نیاز جهت آگاهی و بازیابی داده ها و همچنین آخرین بروز رسانی های امنیتی با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید . تیم تخصصی ما با دریافت اطلاعات مورد نیاز از شما پس از بررسی و تحلیل داده ها آخرین بروز رسانی ها و اقدامات لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد

  • تهران - خیابان سمیه - بین خیابان نجات الهی (ویلا) و قرنی - پلاک 248
  •   3   021-88801621